GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
TARIM MARKETİ
BİTKİ BESLEMEDE UZMAN KURULUŞ
İNTERNETTE 3 AYLIK
İZLENME ORANLARIMIZ
YOL HARİTASI
 

NAR AÇLIK DUYGUSUNU BASTIRIYOR

 

Uzmanlar narın açlık duygusunu bastırdığını açıkladı. Buna göre nar vitamini alan bir kişi almayan kişiye göre yüzde 22 daha az yemek yiyor.

 

Bilim insanları narın antioksidan özelliğinin yanında başka bir yararını daha olduğun u açıkladı. Narın açlık duygusunu bastırdığını belirten bilim insanları, düzenli nar tüketen insanların kendisini tok hissettiğini vurguladı.

 

Yapılan bir araştırmada gönllülere üç hafta düzenli nar vitamini verildi. Üç hafta sonra yapılan değerlendirmede katılımcılar dikkate değer bir oranda kendilerini daha az aç hissettiklerini söyledi.

 

Yapılan deneyde nar vitamini alan insanların almayanlara göre yüzde 22 daha az yedikleri ortaya çıktı. Edinburg Kraliçe Margaret Üniversitesi uzmanları yemekten önce nar vitamini alan insanların ortalama yüzde 12'si az aç, yüzde 21'i yemeye daha az istekli, yüzde 16'sı tok ve yüzde 15'i ise doymuş hissettiğini söyledi.

 

Katılımcılar ayrıca 447 gr. makarna yemesine rağmen kontrol grubu 574 gr. yedi. Bu da yüzde 22 dahaq az bir miktara tekabül ediyor. Uzmanlar gelecek araştırmalarda narın neden tok tuttuğunu da araştırmayı planlıyor. Bir teoriye göre nardaki polifenoller insanı tok tutmaya yarıyor.

 

Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre araştırmayı yürten Dr. Emad Al-Dujaili, "Bizi çalışmamıza göre nar içerikli antioksidanlar serbest radikalleri kırmızı şarap, yeşil çay ve diğer yaygın içilen meyve sularından daha iyi nötralize ediyor" dedi.

 
MERKEZ
ÖZLER YILDIRIM    
0 532 521 67 47               0 324 234 09 63

Hal mahallesi Mertoç gıda toptancıları sitesi A blok No 5   MERSİN

ŞUBE

ORHAN YILDIRIM

TEL   0 543 220 32 00          

HALİLİYE    ŞANLIURFA


ozleryildirim@gmail.com