GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
TARIM MARKETİ
  BİTKİ BESLEMEDE UZMAN KURULUŞ
25 kg
50 TL

 

BÖBREK AĞRISININ TEK ÇARESİ

 

Böbrek sağlığı hayati önem taşır. İyi bakılmazsa diyaliz ve nakil kaçınılmaz olur. Çilek, yoğurt ve su, böbrekleri çalıştıran en önemli besin kaynaklarıdır

 

Böbrek yetmezliğinde böbrekler görevlerini yerine getiremeyince kanda üre ve kreatinin gibi maddeler yükselir. Kronik böbrek yetmezliği bazı hastalarda yavaş ilerlerken, bazı hastalarda hızlı ilerler ve böbrekler kanı temizleme görevini yerine getiremez. Buna bağlı olarak kanda üre ve kreatinin çok yükselir. Bu aşamada diyaliz veya böbrek nakli gerekir. Böbreklere iyi gelen besinler ise şunlardır:

Ramazan Yıldırım Heykeltıraş
Ahşap oymada dolgu verniği ve eskitme nasıl yapılır

 

Çilek:

Çilek, ahududu, bögürtlen ve yaban mersini gibi dutsu meyveler, antioksidan açısından oldukça zengindir. Üreyi ve ürik asiti böbreklerden atarak böbrek sağlığını güçlendirir.

 

Su:

Böbrek taşı riskini en aza indirmek için günde 2 litre su içmek gerekir. Su, vücuttaki zararlı maddelerin atılımını kolaylaştırır.

 

Pirinç:

Düşük potasyum içeren pirinç, aynı zamanda vücuda gereken enerjiyi sağlayan bir karbonhidrattır. Potasyum, vücut için gerekli bir mineral olmakla birlikte fazla potasyum böbrekler tarafından filtre edilerek vücuttan atılır.

 

Soya proteini:

Fosfor, kemik sağlığı için önemlidir. Ancak fazla fosfor tüketimi, böbrekleri yorabilir. Soya ürünleri böbrekleri fazla fosfordan korur. Zencefil: Kanı temizler ve böbreği toksinlerden arındırır.

 

Yoğurt:

Yoğurt gibi mayalanmış süt ürünleri probiyotik olmaları açısından böbrek için önemlidir. İyi bakteriler böbreğin bağışıklık kazanmasını sağlar.

 

Maydanoz:

Böbrek sağlığı için özellikle de böbrek taşı tedavisi için maydanoz oldukça etkilidir.

 

Kabak çekirdeği:

Böbreği serbest radikallerden korur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

MERKEZ

ÖZLER YILDIRIM

TEL   0 532 521 67 47         0 324 234 09 63    

Mertoç toptancılar sitesi A blok no 5   Akdeniz              MERSİN

ŞUBE

ORHAN YILDIRIM

TEL   0543 220 32 00           

HALİLİYE    ŞANLIURFA


Ozleryildirim@gmail.com